Regeringsjoar 2024-2025

Prins Bart I en Sik Bart

‘Oons hoof ie niks te vertell’n, wie bint toch nig te veurspell’n’

Introductie nieuwe munten: van groen naar rood

De Alberger Bokke beleeft dit seizoen een jaargang met een extra feestelijk randje vanwege het 55-jarig verenigingsjubileum. Daarnaast is er nog iets nieuws; de introductie van de seizoensmunt. De naam zegt het al; een munt die 1 seizoen wordt gebruikt. Het vertrouwde groene muntje maakt zodoende plaats. Om deze munt het verdiende afscheidsrondje te geven kunnen ze dit seizoen nog bij de kassa worden ingewisseld voor de nieuwe munt, welke rood van kleur is en in twee halve delen breekbaar.

“De groene munt wordt al jarenlang gebruikt maar het is niet meer helder te krijgen welke hoeveelheden in al die jaren als nieuwe voorraad zijn aangekocht. Daarom weten we ook niet meer hoeveel munten onder de mensen zitten”, legt penningmeester Mark Oude Breuil uit. “Om weer tot een sluitende administratie te komen was de aanschaf van nieuwe munten nodig.” Dat is dus de seizoensmunt geworden. “Om ons heen zien we dat eenmalig te gebruiken munten steeds meer de intrede als betaalmiddel doen. Het verkleinen van het risico op valsmunterij is daarvan een belangrijke reden”, aldus de penningmeester. “En nu wij als vereniging toch kosten moeten maken voor een omwisselactie is dat een uitgelezen moment om deze munt ook in te voeren. We doen dat echter voor een seizoen in plaats van per evenement.”

De oude groene munt leeft gedurende de activiteiten van dit seizoen dus nog naast de nieuwe seizoensmunt. Ook tijdens komende gala’s, laat die kans niet schieten! De afsluitende dweildinsdag op 4 maart 2025 is tevens de allerlaatste dag dat beiden munten zijn te gebruiken. Vanaf het seizoen 2025 – 2026 is alleen te betalen met een seizoensmunt, waar dan weer een nieuw exemplaar voor komt. Voor de aankoop van een nieuw muntje wordt dit gehele seizoen € 2,90 per stuk berekend.